
Dolphine Massager
Price: 460 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Piece
In Stock
Product Specifications
| Working Process | Percussion and Infrared Therapy |
| Speed Mode | 3-Speed Adjustable |
| Weight | 0.8 kg |
| Noise Level | Low (<50 dB) |
| Power Source | Other, AC Mains |
| Product Type | Other |
| Category | Body Massager |
| Dimension (L*W*H) | 40 cm x 10 cm x 9 cm |
| Electricity Consumption | 20W |
| Battery Life | Not Applicable (Corded Electric) |
| Feature | Other, Dolphin Design |
| Material | ABS Plastic |
| Operation Mode | Manual |
| Features | Vibration Massage, Infrared Heating, Ergonomic Design |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Box |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
22
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24HEYPK2509R1ZJ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24HEYPK2509R1ZJ
Surat, Gujarat
CEO
Mr Piyush V Kathiriya
Address
Shop -19, Dhiraj Compound, Sarthana Police Chowki, Jakat Naka, Surat, Gujarat, 394101, India
dolphin massager in Surat
Report incorrect details


























