
Dolphin Massager - Plastic, 41.5x11x13cm, Red/blue | 3 Interchangeable Heads, Adjustable Intensity, Soothing Infrared Light
Price: 480.00 INR / Piece
(480.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 41.5*11*13cm |
| Weight | 0.95kg |
| Voltage | 220V AC |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Duration of use | ≤15 minutes |
| Features | Interchangeable heads, Adjustable intensity, Body application, Infrared light, Percussion action |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | Kiran Overseas. |
| Price | 480.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Specification:
Condition: 100%Brand New and High Quality
Color: Red, Blue
Material:Plastic
Size:41.5*11*13cm
Weight: 0.95kg
Voltage: 220V AC
Frequency :50-60 Hz
Duration of use: a 15 minutes
Features:
3 interchangeable heads personalize your massage experience to target deep into multiple muscle layers
Adjustable intensity provides a smoothing and effective massage that helps to relieve stress, enhance blood circulation and stimulate cell metabolism.
This design allows easy application to any part of the body. Weights only 2.5 LB
Soothing Infrared Light relaxes and restores your body. Lovely personal care massager
Percussion action massage for the entire body.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kiran Overseas. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Massager in bulk from Kiran Overseas. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Niraj Suresh Tekwani
Address
Plot No.9, Panjra Pole, Kalupur,Near Swaminarayan Mandir Road, Relief Road, Ahmedabad, Gujarat, 380001, India
Report incorrect details


































