
Delux Grinder
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Atta Maker |
| Dominant Color | Brown |
| Motor Power | 1 HP |
| Grinding Capacity | 50 kg/hr |
| Dimensions | 40x30x60 cm |
| Weight | 50 kg |
| Material | Steel, Wood |
| Voltage | 220V |
| Usage | Grinding atta (flour) for domestic or small-scale commercial use. |
| Features | Durable design, Efficient grinding, Easy operation, Compact size, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rachna Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processor in bulk from Rachna Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sudhir Patel
Address
Shop No. 1, Near Sai Baba Mandir, Asta Vinayak Apartment, Carter Road No. 3, Borivali East, Mumbai, Maharashtra, 400066, India
heavy duty grinder in Mumbai
Report incorrect details






























