
Delta Ac Servo Set - Color: Black
Price: 13000.00 INR / Piece
(13000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
56640.00 INR / Piece
Weight :
3.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Color | Black |
| Features | Easy to install |
| Rated Frequency | 50 Hertz (HZ) |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 1500 RPM |
| Starting Type | Electric Start |
| Power | 0.4 Watt (w) |
| Warranty | 1 Year |
| IP Rating | ip44 |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 3.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | A.M.A AUTOTECH SOLUTION PVT LTD |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price | 13000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 20.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 50.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 30.00 cm |
| Color | Black |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| MRP | 56640.00 INR |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A.M.A AUTOTECH SOLUTION PVT LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electric Motors & Engines from A.M.A AUTOTECH SOLUTION PVT LTD at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
19AAVCA1650Q1ZV
Payment Mode
Wallet & UPI, Cash, Cheque/DD, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAVCA1650Q1ZV
Barasat, West Bengal
Director
Mr. Anup Kr.
Members since
2 Years
Address
B No 12/16, EAST HOREPARA, AMANKANDIA, Barasat, West Bengal, 743249, India
Report incorrect details

































