
Dried Dehydrated Green Chilli Flakes
Price: 1250.00 INR / Bag
(1250.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1475.00 INR / Bag
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Style | Dried |
| Processing Form | Raw |
| Drying Process | Food Dehydrators |
| Supply Ability | 300 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | 5 Kg PP Bag |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 1475.00 INR |
| Moq | 5 |
| Stock Quantity | 25 |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Bag/Bags |
| Currency | INR |
| Brand Name | Kalash Foods |
| Pkg Box Length | 1.00 in |
| Pkg Box Breadth | 1.00 in |
| Price | 1250.00 INR (Approx.) |
| Mop | 5 |
| Product Unit | 5 Bag/Bags |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 1.00 in |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Kalash Foods, a leading manufacturer of dehydrated vegetables, dried herbs, fruit powders, Indian spices, seasoning masalas, and other products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24MKYPS4366K1ZW
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24MKYPS4366K1ZW
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Kalash Shah
Address
Survey No 71, FF/6, Krishna Kanaiya Complex, Ahmedabad, Gujarat, 380004, India
dehydrated green chilli flakes in Ahmedabad
Report incorrect details

































