
Cpe31q Smart Home Wifi Cloud Security Camera
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Connectivity Type | WiFi 2.4GHz (IEEE802.11b/g/n) |
| Camera Range | Pan 355, Tilt 90, up to 10m Night Vision |
| Camera Type | Other, Network Camera |
| Sensor Type | CMOS |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Other, Wireless (WiFi) |
| Special Features | Other, Motion Detection, Two-Way Audio, Infrared Night Vision, Pan & Tilt, Cloud Storage Support, Mobile Alerts |
| Remote Control | Other, Supported via Mobile App |
| Application | Other, Home Security, Baby Monitor, Pet Surveillance, Office Monitoring |
| Camera Size | 3.5 x 3.5 x 4 in (approx) |
| Camera Pixels | 2 MP |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Image/Video Quality | HD Clear View, 1080p Video Recording |
| Power Supply | DC 5V/1A |
| Output Formats | MP4 |
| File Compatibility | H.264 |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mumbai Marketing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Mumbai Marketing at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BFKPD1617J2ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BFKPD1617J2ZP
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Dashrath
Address
No.83, Raju Naidu Road, Opp.K.V.B Bank, Sivananda Colony, Coimbatore, Tamil Nadu, 641012, India
Report incorrect details


























