
Cpe41q 4mp Wifi Pt Camera
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Camera Range | Up to 20 meters (IR night vision) |
| Connectivity Type | 2.4GHz Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n) |
| Camera Type | Other, Wireless PTZ Camera |
| Sensor Type | Other, 1/3 Progressive Scan CMOS |
| Camera Style | Other, PT (Pan-Tilt) Network Camera |
| Technology | Other, Wi-Fi, IP Camera |
| Special Features | Other, Night Vision, Motion Detection, Audio Recording, Pan & Tilt, Two-way Audio, Wi-Fi Connectivity |
| Remote Control | Other, Mobile App (iOS and Android compatible) |
| Application | Other, Indoor and Outdoor Security Surveillance |
| Camera Size | Compact (Approx. 110mm x 80mm x 80mm) |
| Camera Pixels | 4 Megapixel |
| Screen Resolution | 2560 x 1440 (4MP) |
| Image/Video Quality | 4MP HD Clarity, 15fps maximum |
| Power Supply | DC 5V/2A Adapter |
| Output Formats | AVI, MP4, JPEG (image) |
| File Compatibility | H.264/H.265 video coding, JPEG snapshot |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mumbai Marketing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Mumbai Marketing at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BFKPD1617J2ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BFKPD1617J2ZP
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Dashrath
Address
No.83, Raju Naidu Road, Opp.K.V.B Bank, Sivananda Colony, Coimbatore, Tamil Nadu, 641012, India
Report incorrect details


























