
Cp Plus Hd Dome Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Cp Plus
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Mall, home, public area surveillance |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | HD Video, Compact Design, Surveillance, Area Monitoring, Easy Installation |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TECHTRICS TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from TECHTRICS TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Operation Manager
Mr. Avinash Salvi
Address
209-210, First Floor, Vashi Plaza, Sector 17, Vashi, Navi Mumbai, Maharashtra, 400703, India
dome cameras in Navi Mumbai
Report incorrect details


































