
Ceiling Fans - Lightweight Design, Elegant Style & Efficient Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ceiling Fan |
| Color | White |
| Number of Blades | Three |
| Blade Material | Metal |
| Sweep Diameter | 1200 mm |
| Motor Power | 75 W |
| Voltage | 230 V |
| Speed Settings | Three |
| Usage | Residential cooling and air circulation |
| Warranty | One year |
| Features | Elegant design, Lightweight, Efficient, Smart, Affordable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M R Electrical Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from M R Electrical Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Ramesh Jain
Address
Shop No. 1 & 2, Basetty Pet, Behind Vitobha Lodge, Chickpet Cross, Bengaluru, Karnataka, 560053, India
ceiling fans in Bengaluru
Report incorrect details









































