
Ceiling Fan Canopy
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Oriental
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Maroon |
| Diameter Range | 80-150 mm |
| Height Range | 50-100 mm |
| Weight Range | 50-200 g |
| Finish | Smooth |
| Usage | Mounting ceiling fans on sloped or vaulted ceilings |
| Features | Durable, Strong, Stable, Abrasion Resistant, Sleek Finish, Sloped Ceilings |
Company Details
Introduction The company is found by Mr.Matadeen Sharma in 1978 and is still under his guidance and control. During 2012 the company got a new strength as Ashish Sharma son of Matadeen Sharma joined the business, professionally a Chartered Account, has a dynamic approach toward customer satisfaction. We at oriental plastic moulders have been constantly improving & updating. We still believe in learning and providing the highest degree of satisfaction to our customers and âÃÂÃÂpotential customersâÃÂÃÂ. We, Oriental Plastic Moulders, have embarked our presence in this competitive market as a distinguished manufacturer and exporter of quality products. We deal with quality range of products like
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Ashish Sharma
Address
300, Rai Bahadur Road, Kolkata, West Bengal, 700053, India
fan canopy in Kolkata
Report incorrect details
































