
Cctv Surveillance Camera - Plastic Housing, 3.6mm Lens, 1080p Resolution | Audio/video Sync, Easy Installation, Ip66 Compliance, Ir Range 20m
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Active Systems
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance of indoor and outdoor areas |
| Compliance | IP66 |
| Features | High resolution, Indoor/outdoor, Easy installation, Long lifespan, Audio/video sync |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ACTIVE SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ACTIVE SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2013
GST NO
29BQLPS3325J1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29BQLPS3325J1ZB
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Santosh A.
Address
No.203, Jeevanadi Ganga Apartment, Doddanekundi Gururaja Layout, Marathahalli, Bengaluru, Karnataka, 560037, India
cctv surveillance system in Bengaluru
Report incorrect details


























