
Cctv Surveillance Camera By Jbson Rocket Electronic Marketing Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome |
| Resolution | 1080p |
| Material | Aluminum |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 10x10x5 cm |
| Weight | 1 kg |
| IP Rating | IP66 |
| Usage | Security surveillance of buildings and perimeters. Monitors activity for safety purposes. |
| Features | High resolution, Weatherproof, Remote viewing, Easy installation, Secure monitoring |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Ergonomic design
Excellent performance
High durability
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JBSON ROCKET ELECTRONIC MARKETING PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from JBSON ROCKET ELECTRONIC MARKETING PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Sonu Yadav
Address
B-10A/3A, Sector-34, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
cctv surveillance system in Noida
Report incorrect details





































