
Cctv Specialized Camera - 5x3x2 Inches, Cmos Sensor, 3.6mm Lens | Clear Video, Night Vision Ir Leds, Easy Setup
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 640x480 |
| Lens | 3.6mm |
| Viewing Angle | 60 degrees |
| Night Vision | IR LEDs |
| Power | DC 5V |
| Usage | Home security, small business surveillance |
| Dimensions | 5x3x2 inches |
| Weight | 150g |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Storage | SD Card |
| Features | Clear video, Easy setup, Compact design, Reliable surveillance, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, 3rd Eye Security Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from 3rd Eye Security Systems at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Naveen Gambhir
Address
Plot No. C-7/139, Yamuna Vihar, opposite panchavati Restaurant, Delhi, Delhi, 110053, India
cctv camera in Delhi
Report incorrect details










































