
Cctv Security Cameras - Plastic Housing, 1080p Resolution, 3.6mm Lens, Ip66 Rated | Durable, Easy Install, High Resolution, Night Vision, Reliable Surveillance
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Revival Group
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 24 |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance in various industrial sectors and premises |
| IP Rating | 66 |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Features | High Resolution, Night Vision, Easy Install, Durable, Affordable, Reliable Surveillance |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per order. |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard manufacturing packaging. |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2002
GST NO
07ARJPK6129J2ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ARJPK6129J2ZH
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Rohit Kumar
Address
Shop No. 1115, Near GTB Hospital, Dilshad Garden, Delhi, Delhi, 110095, India
cctv security camera in Delhi
Report incorrect details


































