
Cctv Camera System
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Aps
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Dome |
| IR LEDs | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security surveillance in public areas, businesses, and homes. |
| Dimensions | 100x100 mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Features | High resolution, Robust design, Easy mount, Efficient function, Security surveillance |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Allied Powercon System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Allied Powercon System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Harish Sharma
Address
No. C-1 / 6, Rana Pratap Bagh, Delhi, Delhi, 110007, India
cctv system in Delhi
Report incorrect details






























