
Cctv Ptz Camera By Network Infotech Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12VDC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance in various locations, including indoor and outdoor environments. |
| Weight | 1 kg |
| Dimensions | 150x100x100mm |
| Operating Temp | -10°C to +50°C |
| Features | Pan & Tilt, High Resolution, Remote Viewing, Weatherproof, Durable Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NETWORK INFOTECH SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from NETWORK INFOTECH SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2006
GST NO
33ARJPP6599F1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ARJPP6599F1Z9
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr.
Address
No. 3, Stetford Hospital Road, Opp. Stetford Hospital, Abattur, Chennai, Tamil Nadu, 600053, India
ptz camera in Chennai
Report incorrect details








































