
Cctv Power Supply - Advanced Technical Design, Precision Engineered For Optimal Performance
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Dimensions | 10x5x3 cm |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 2A |
| Protection | Overcurrent |
| Weight | 0.5kg |
| Features | Stable power, Reliable supply, CCTV compatible, Easy installation, Cost effective, Durable design, High efficiency |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Paypal, Letter of Credit (L/C), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 15000 Per Month |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Good Quality Printed Box and Main Mater Box |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tech Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Power Supplies in bulk from Tech Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAOFT4537B1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAOFT4537B1Z9
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Rohit Vaghasiya
Address
112- Sarjan Industrial Estate, Near Vishal Estate, SP Ring Road, Kathawada, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
cctv power supply in Ahmedabad
Report incorrect details































