
Cctv Camera Power Supply - Reliable Circuit Design, Capable Of Temperature Tolerance, Outstanding Performance For Indian Conditions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Dimensions | 12x10x5 inches |
| Input Voltage | 110-240V |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 10A |
| Number of Outputs | 16 |
| Protection | Overcurrent,Overvoltage |
| Features | Stable Power, Reliable Supply, Easy Install, Durable Design, High Efficiency, Compact Size, Safe Operation |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mas Teltech Solutions Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Power Supplies in bulk from Mas Teltech Solutions Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGCM1457N1Z4
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGCM1457N1Z4
Delhi, Delhi
Director
Mr. Santosh Kumar Umrao
Address
Plot No.- C-17, Guru Nanak Pura, Laxmi Nagar, Near Escop Minar Delhi, Delhi, 110092, India
cctv power supply in Delhi
Report incorrect details

![12V To 5Amp - 4 Channel Dlx Cctv Power Supply - Application: ]](https://cpimg.tistatic.com/09016447/b/4/12V-To-5Amp-4-Channel-Dlx-CCTV-Power-Supply.jpg)







































