
Cctv Mini Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mini Camera |
| Dominant Color | Black |
| Sensor Type | CMOS |
| Resolution | 720p |
| Lens Angle | 60-120° |
| Power Supply | DC 12V |
| Housing Material | Metal |
| Dimensions | 40x40x30 mm |
| Usage | Security surveillance, discreet monitoring, small space applications |
| Weight | 50g |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | Compact size, Discreet design, High resolution, Easy installation, Durable casing, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Smart Partners Enterprise Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Smart Partners Enterprise Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Christina
Address
Room 1803, 18/F, Bldg3, West4-1, Zhuzilin 4th Road, Futian District, Shenzhen, Guangdong, China
cctv mini camera in Shenzhen
Report incorrect details
































