
Cctv Ir Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Effective Pixels | 2MP |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 36pcs |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Weight | 1.2kg |
| Compliance | IP66 |
| Usage | Surveillance, security monitoring, night vision recording for businesses and homes |
| Features | Night vision, IR illumination, High resolution, Weatherproof, Remote viewing, Easy install, Secure footage, Reliable system |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HHH PERFUMES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from HHH PERFUMES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thrissur, Kerala
Director
Mr Dinesh
Address
Near Post Office Juction, Edathirinji, Thrissur, Kerala, 680122, India
ir bullet camera in Thrissur
Report incorrect details


































