
Cctv Ir Bullet Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 30m |
| Lens | 3.6mm |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Surveillance, security monitoring of perimeters, buildings, and other areas requiring 24/7 visual monitoring. |
| IP Rating | 66 |
| Features | Night vision, Weatherproof, High resolution, Easy install, Remote viewing, Secure monitoring |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Global India Surveillance Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Global India Surveillance Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Technical Support
Mr. Tushar Mahale
Address
Shop No. 14, Ground Floor, B Wing, Siddhivinayak CHS, K. K. Marg Jacob Circle, Navi Mumbai, Maharashtra, 400011, India
ir bullet camera in Navi Mumbai
Report incorrect details



































