
Cctv Ir Camera By Rrp Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR Range | 30m |
| Lens | 3.6mm |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor/Outdoor security surveillance |
| Features | High resolution, Impeccable image, Extra zooming, Energy efficient, Superior quality, Widely demanded |
Product Overview
Key Features
Being the esteemed manufacturer and supplier, we are engaged in offering superior quality CCTV IR Camera that is widely demanded in residential and commercial places to security reasons The offered camera is manufactured using premium quality components that are procured from the trusted and certified vendors of the market under the guidance of our team of experts. The offered CCTV IR Camera can be availed from us in various technical specifications and at very reasonable prices.
Features:
High resolution
Impeccable image quality
Extra zooming capability
Energy efficient
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RRP ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from RRP ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Panipat, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Rakesh Arora
Address
12, Subhash Nagar, Near Arvind Hospital, Tehsil Town, Near G.T. Road, Panipat, Haryana, 132103, India
infrared cctv camera in Panipat
Report incorrect details










































