
Cctv Infrared Camera - Metal Housing, Silver, 1080p Hd | Infrared Vision, Night Vision, Remote Viewing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Infrared Range | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Lens Type | Fixed |
| Image Sensor | 1/2.8" |
| Usage | Security surveillance, monitoring, remote viewing, indoor/outdoor applications |
| Features | Infrared vision, Night vision, Compact design, Easy install, Remote viewing, HD quality, Reliable performance, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, WONDER EXPORTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from WONDER EXPORTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
03ADZPM3314M1Z6
Certification
IS0 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03ADZPM3314M1Z6
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Arun Malhotra
Address
building no- 246, Adjoining State Bank Of Patiala, Near Bharat Nagar Chowk, Furniture Market, Ludhiana, Punjab, 141001, India
infrared cctv camera in Ludhiana
Report incorrect details








































