
Cctv Housing Bracket With Cable Managed
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Color | Beige |
| Max. Load | 10kg |
| Swivel | 360° |
| Tilt | 120° |
| Dimensions | 75x280x115mm |
| Packaging | 20pcs/ctn |
| Package Dimensions | 465x270x465mm |
| Usage | CCTV camera mounting, wall-mounted, cable managed |
| Features | Cable management, 360° swivel, Secure mounting, Durable material, Easy installation, 10kg capacity, Tilt function |
Product Overview
Key Features
Specifications
Aluminum in Beige
Max.Load:10kg
360i? Swivel 120i? Tilt
75(W)*280(L)*115(H)mm
Package:20pcs/ctn/465*270*465mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aakash Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Aakash Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Aaksh Trivedi
Address
Office No-205, Business Terminal Opposite-Ram Krishna Ashram, Dr. Yagnik Road, Rajkot, Gujarat, 390022, India
cctv bracket in Rajkot
Report incorrect details


































