
Cctv Camera Bracket
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Zinc, plastic |
| Color | Beige |
| Max. Load | 1 kg |
| Dimensions | 50x75 mm |
| Swivel Angle | 360° |
| Tilt Angle | 90° |
| Packaging | 100 pcs/carton |
| Net Weight | 6.3 kg |
| Gross Weight | 6.6 kg |
| Cubic Feet | 0.7 cu ft |
| Usage | CCTV camera mounting, indoor/outdoor |
| Features | Secure Mounting, Easy Installation, Adjustable Angle, Durable Design, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Specifications:-
Color =
Max. Load =
Material/Color =
Dimension =
Swivel Angle =
Tilt Angle =
Packing =
N.W. G.W Cuft =
Beige / Black / Silver
1 kg
Zinc, plastic/Beige,Silver
50(W)X75(H)mm
360X
90X
100 pcs in one carton
6.3kg, 6.6kg 0.7cuft
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aakash Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Aakash Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Aaksh Trivedi
Address
Office No-205, Business Terminal Opposite-Ram Krishna Ashram, Dr. Yagnik Road, Rajkot, Gujarat, 390022, India
camera bracket in Rajkot
Report incorrect details





































