
Cctv Dome Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Dimensions | 100x100mm |
| Features | Wide angle view, Low light vision, Secure storage, Easy installation, High resolution, Remote viewing, Durable casing |
Company Details
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier
Employee Count
75
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADCI3198K1Z7
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCI3198K1Z7
Delhi, Delhi
Director
Mr. Ashok Arora
Address
No. B-3/12, Yamuna Vihar, Delhi, Delhi, 110053, India
cctv dome camera in Delhi
Report incorrect details


































