
Cctv Dome Camera For Security By Kaypee Aquatech
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance of buildings, perimeters, and other areas. |
| Features | High resolution, Wide viewing, Night vision, Easy install, Durable design, Remote access, Cost effective |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kaypee Aquatech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Kaypee Aquatech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Sanjay Milaney
Address
Plot No. 302, Rasta Peth, Opp. MSEB Office, Near Kem Hospital, Pune, Maharashtra, 411011, India
cctv dome camera in Pune
Report incorrect details






































