
Cctv Dome Cameras - Durable Design & High Quality | Expertly Manufactured For Superior Surveillance Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Resolution | 720p |
| IR LEDs | Up to 20m |
| Power Supply | DC 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Dimensions | 120 x 100mm |
| Weight | 300g |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Durable Design, Easy Installation, Remote Viewing, Night Vision, Weatherproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hansa Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Hansa Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Naresh Kumar Sharma
Address
Office No - 39 , 1st Floor, Kakal Building, 59, Dr. Sunderlal Bahl Path (Goa Street), Fort, Mumbai, Maharashtra, 400001, India
cctv dome camera in Mumbai
Report incorrect details






































