
Cctv Dome Camera - Ir Led & Sensors | Indoor/outdoor Use, Low-light Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Dome |
| IR LEDs | Integrated |
| Resolution | 720p |
| Power Supply | 12V |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Usage | Surveillance in banks, offices, airports, military, and commercial spaces |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 0.5kg |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Dome design, IR LED, Indoor/Outdoor, Low-light vision, High security, Affordable price |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Creative Prompt has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Creative Prompt at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
23ADMPC7448M1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23ADMPC7448M1Z8
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Padam Chouhan
Address
Plot No. 2/2, Park Road, Rajkumar Bridge, Near Vallabh Nagar, Indore, Madhya Pradesh, 452006, India
cctv dome camera in Indore
Report incorrect details

































