
Cctv Dome Camera By E-security System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Wide angle |
| Housing Material | Plastic |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance in various settings including commercial and residential areas. Ideal for monitoring parking lots, offices, and homes. |
| Weight | 0.5 kg |
| Dimensions | 100 x 100mm |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Wide angle, High resolution, Easy install, Durable casing, Clear vision, Remote view |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
The provided range of CCTV Dome Camera is designed and manufactured using optimum grade material and cutting-edge techniques in adherence to set industry norms. Customers can avail this Dome Camera from us at market leading rates.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, E-SECURITY SYSTEM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from E-SECURITY SYSTEM at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
GST NO
33AEZPD3066J1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AEZPD3066J1Z7
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr. Murali M.
Address
#41/49, 1st Floor, Janaki Raman Colony, Main Road, Arumbakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600106, India
cctv dome camera in Chennai
Report incorrect details








































