
Cctv Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| IR Range | 10-30m |
| Vision Type | Day & Night |
| Resolution | 720p |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance in various settings, including homes, businesses, and public spaces. |
| Dimensions | 100x100mm |
| Features | Clear Vision, Night Vision, Wide Angle, Durable Design, Easy Install, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Camera TechnologyDome Camera
IR Range10 m to 30 m
Vision typeDay & Night
BrandAny
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, 3A Infotech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from 3A Infotech at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Silvassa, Dadra and Nagar Haveli and Daman and Diu
Proprietor
Mr Akbar A. Pirani
Address
Shop No 10, Grukripa Complex, Near Dena Bank, Silvassa, Dadra and Nagar Haveli and Daman and Diu, 396230, India
cctv dome camera in Silvassa
Report incorrect details










































