
Cctv Dome Camera - High-quality Tested Components | Easy To Operate, Ruggedness, Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 24 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 110x110mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Features | Easy operation, Rugged design, Low maintenance, High quality, Reliable function, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Features:
Easy to operate
Ruggedness
Low maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Invicta Infrastructure has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Invicta Infrastructure at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Chintan Prajapati
Address
Plot No- 407, Rajkamal Plaza-A, Opp Sakar 3, Near Income Tax, Ashram Road, Ahmedabad, Gujarat, 380051, India
cctv dome camera in Ahmedabad
Report incorrect details









































