
Cctv Dome Camera - Aesthetic Design, Precision-engineered For Durability And High Performance | Rigorously Tested For Flawless Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Color | Beige |
| Material | Plastic |
| Resolution | 720p |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 100x100 mm |
| Weight | 200g |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance of residential or commercial buildings |
| Features | High performance, Durable design, Precision-engineered, Aesthetic design, Reliable security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IRIS Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from IRIS Engineers at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Arun Kumar
Address
9, Vijay Vihar, Silokhera Road, Near Star Mall, NH- 8, Sec- 30 Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






































