
Cctv Cameras - Hd Quality, High Definition Resolution, Enhanced Night Vision, Motion Detection Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | HD 720p |
| Sensor Type | CCD |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Weight | 0.5 kg |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP66 |
| Operating Temp | -10°C to 50°C |
| Features | High Resolution, Clear Images, Easy Install, Secure Monitoring, Durable Design |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TNT ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from TNT ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAOFT4452F1Z3
Payment Mode
Western Union
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAOFT4452F1Z3
Vapi, Gujarat
Proprietor
Mr. Pratik Thakur
Address
SHOP NO 241, SHOPPERS GATE, 2ND FLOOR, NR SUBHAM TOWER 3, VAPI DAMAN ROAD, CHALA, Vapi, Gujarat, 396191, India
cctv camera in Vapi
Report incorrect details































