
Cctv Cameras For Security By Shrijee Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision Range | 10m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, perimeter protection, monitoring. |
| Connectivity | WiFi, Ethernet |
| IP Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 120x120x100mm |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Motion Detection, Weatherproof, Easy Installation, Secure Access |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shrijee Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Shrijee Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Nirav S. Soni
Address
Plot No. C-1004, 10 Th Floor , Titanium City Centre, 100 Ft Road, Near Sachin Tower, Shyamal Cross Road, Satellite, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
cctv camera in Ahmedabad
Report incorrect details









































