
Cctv Cameras - 100mm Dia Dome, 720p Resolution, Sony Ccd Sensor | Easy Setup, Night Vision, Free Technical Support For Home/office Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome |
| Sensor Type | Sony CCD |
| Resolution | 720p |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Usage | Home and office security surveillance |
| Weight | 200g |
| Operating Temp | 0-40°C |
| Features | High Resolution, Easy Setup, Sony Chip, Free Support, Home/Office Use |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ABHAY FIRE ENGINEERING & SERVICES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from ABHAY FIRE ENGINEERING & SERVICES PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2007
GST NO
09AAGCA4691J1ZA
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAGCA4691J1ZA
Prayagraj, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Abhay Kumar
Address
U-28, Ground Floor, Sangam Place, Civil Lines, Prayagraj, Uttar Pradesh, 211001, India
cctv camera in Prayagraj
Report incorrect details































