
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security and surveillance of locations, employees, and entryways. |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 100x100x150mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Video Surveillance, Security Monitoring, Remote Viewing, High Resolution, Easy Installation |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ARIES INTEGRATED SECURITY SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from ARIES INTEGRATED SECURITY SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
55
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mohali, Punjab
Managing Partner cum CEO
Mr. Trilok Singh Sidhu
Address
F-381, Phase-8B, Industrial Area, Sector - 91, Mohali, Punjab, 160055, India
cctv camera in Mohali
Report incorrect details



























