
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Weight | 200g |
| Usage | Surveillance, security monitoring, home/business protection |
| IR LEDs | 10-20 |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Video Output | Analog |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Easy Install, Reliable Security, Cost Effective |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
35
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCK4680M1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCK4680M1Z5
Delhi, Delhi
Director
Mr. Praveen K. Malhotra
Address
WP-79, 2nd Floor, Wazirpur Village, Ashok Vihar, Delhi, Delhi, 110052, India
cctv camera in Delhi
Report incorrect details


































