
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Off-White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Home, bank, office, airport, jewelry shop security |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Features | High Resolution, Superior Image, Long Life, Night Vision, Clear Images, Security Purposes |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Durgapur, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
MANAGER
Mr. Parimal Sutradhar
Address
No. 2/4 Uday Nagar, Burdwan, Durgapur, West Bengal, 713203, India
cctv camera in Durgapur
Report incorrect details




























