
Cctv Cameras By Hytech Vision Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Varifocal |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Usage | Security Monitoring of offices, banks, shopping malls etc |
| IR Range | 20m |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Video Surveillance, Security Monitoring, Remote Viewing, High Resolution, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HYTECH VISION SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from HYTECH VISION SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Secunderabad, Telangana
PROPRIETOR
Mr. Sreenivas N.
Address
Plot No. 1-11-1/B, NEAR SEVEN TEMPLES, BOWENPALLY, Secunderabad, Telangana, 500011, India
cctv camera in Secunderabad
Report incorrect details








































