
Cctv Cameras - Hd High-definition Video Surveillance | Ultra-modern Technology, Remote Monitoring
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Video surveillance of premises |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | HD Video, Remote Viewing, Night Vision, Secure Surveillance, Cost-effective |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, V R I O Digital Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from V R I O Digital Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Vikas Mano
Address
449/1, Vasantha Mills, Trichy Road, Singanallur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641005, India
cctv video camera in Coimbatore
Report incorrect details































