
Cctv Cameras - Durable Design, Easy Usability, High Accuracy, Versatile Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 30m |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance of homes, businesses, and other areas requiring visual monitoring. |
| Operating Temperature | -10°C to 55°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Easy Install, Durable Design, Remote Access, Wide Angle, Cost Effective |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Paypal, Others, Western Union, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Baba Electrical Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Baba Electrical Services at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Indrapal
Address
Plot no-360, village Bhijor, Near sector-53, Near Noida City Center Metro Station, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
cctv video camera in Noida
Report incorrect details


































