
Cctv Cameras By Total Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security Surveillance, Perimeter Protection, Access Control |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Weatherproof, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TOTAL SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from TOTAL SOLUTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Parvinder Singh
Address
Shop No. 9, Sector 39, Opposite Maidanta Medicity Hospital, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details








































