
Cctv Cameras - High-definition Surveillance | 1080p Resolution, Night Vision Capability, Motion Detection Alerts
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Surveillance and security purposes, monitoring camera input on monitors |
| Power Supply | 12V DC |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Remote View, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hi Fi Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Hi Fi Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Abul Hasan
Address
No:5, City Square Complex, Saramedu Road, Karumbukkadai, Coimbatore, Tamil Nadu, 641008, India
cctv camera in Coimbatore
Report incorrect details




































