
Cctv Cameras - 5 Mp Hd Resolution | Highly Sensitive And Efficient Surveillance Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 5MP |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | Varifocal |
| Housing Material | Plastic |
| IR LEDs | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance, monitoring various locations |
| Operating Temperature | -10 to 50°C |
| Dimensions | Approx 10cm |
| Weight | 500g |
| Features | High sensitivity, Efficient surveillance, Cost-effective, HD quality, 5MP resolution |
Product Overview
Key Features
Specifications:
1. 5 MP HD Cameras
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Era Industries Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Era Industries Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shahjahanpur, Uttar Pradesh
Director
Mr. Mohd Yaseen
Address
Plot No- 84, Sinhgai,Shahjahanpur,West,Near Nishad Cinema, Shahjahanpur, Uttar Pradesh, 242001, India
Report incorrect details






























