
Cctv Cameras By Siba Electronics & Electrical Co.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| IR Range | 30m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Usage | Surveillance and Security monitoring for residential and commercial purposes. |
| Features | High Resolution, Reliable Security, Clear Footage, Easy Install, Remote Viewing, Cost Effective |
| Payment Terms | Paypal, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Siba Electronics & Electrical Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Siba Electronics & Electrical Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Siddharth Mondol
Address
156, Lenin Sarani, Kolkata, West Bengal, 700001, India
cctv camera in Kolkata
Report incorrect details

































