
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Resolution | 720p |
| IR LEDs | 12pcs |
| Power | 12V DC |
| Housing | Metal |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Weight | 500g |
| Dimensions | 120 x 100mm |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Easy Install, Remote View, Durable Build |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kenbrook Automation Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Kenbrook Automation Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
GST NO
06AAFCK0777N1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAFCK0777N1Z4
Gurugram, Haryana
Marketing Manager
Mr. Rajneesh Kumar
Address
Plot No. 47, Huda Market, Sector - 40, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details








































