
Cctv Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | Yes |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance in automotive and mechanical industries |
| Dimensions | 150mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| IP Rating | 66 |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Night Vision, Durable Housing, Easy Installation, Remote Viewing, Reliable Security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Flair Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Flair Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
1994
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Marketing Director
Mr. Dinesh Sharma
Address
Shop number-220, shivaji market, near Holy child school, Tagore Garden Ext., Delhi, Delhi, 110027, India
cctv camera in Delhi
Report incorrect details









































