
Cctv Cameras By Aarav Infinity
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Wireless Standard | 802.11b/g/n |
| Night Vision Range | 20m |
| Housing Material | Aluminum |
| Dimensions | 150x80x60 mm |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security Surveillance, Perimeter Monitoring, Access Control |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Wireless, Night Vision, Easy Install, Remote Access, Durable Design, Wide Angle, Weatherproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aarav Infinity has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Aarav Infinity at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Gyanendra Singh
Address
H-61,03, Sunrise CHS, Sector-4, Nerul, Navi Mumbai, Maharashtra, 400706, India
cctv camera in Navi Mumbai
Report incorrect details







































