
Cctv Cameras - High Resolution, Compact Size | Fireproof, Weatherproof, Hands-free Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Vari-focal |
| Housing Material | Metal |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V |
| Usage | Office, institute, mall surveillance |
| Certifications | IP66 |
| Dimensions | 100x100x150 mm |
| Weight | 1 kg |
| Features | High Resolution, Compact Size, Excellent Picture, Fireproof, Weatherproof, Hands-free, Surveillance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GreenCCTV Technology Co. Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from GreenCCTV Technology Co. Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr. Jian
Address
Shenzhen City,China Shenzhen, Guangdong, 518109, China
cctv camera in Shenzhen
Report incorrect details
































